Kaszki i kasztany – jak wybrać najlepsze dla dziecka?

Poranny pęd, szkoła, lekcje, zajęcia pozalekcyjne i wreszcie dom. W takim tempie żyje większość dzieci. Niewiele czasu pozostaje na posiłki, a jeszcze mniej na ich przygotowanie. Z tego powodu kaszki i kasztany są idealnym rozwiązaniem. Są łatwe do przygotowania, a jednocześnie bogate w witaminy i minerały.

Wybór odpowiedniej kaszki dla dziecka może być trudny, ponieważ na rynku jest wiele produktów o różnych składach i smakach. Aby ułatwić rodzicom wybór, przygotowaliśmy krótki poradnik.

Jak wybrać najlepsze dla dziecka?

Dla dzieci w wieku od 1. do 3. roku życia najlepszymi kaszkami są te zbożowe, np. ryżowa, owsiana czy jaglana. Zawierają one więcej błonnika i witamin niż kaszki (www.bee.pl) mleczne. Natomiast kasztany są bogate w witaminy A i C oraz potas, żelazo i fosfor. Dlatego warto je włączyć do codziennej diety dziecka.

Jak wybrać najlepsze dla siebie?

Wybierając kaszkę dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych czynników. Po pierwsze, należy upewnić się, że jest ona odpowiednia dla wieku dziecka. Kaszki dla niemowląt powinny być płynne i łatwe do przełknięcia. Po drugie, warto zwrócić uwagę na skład kaszki. Powinna ona zawierać witaminy i minerały, które są ważne dla rozwoju dziecka. Warto także upewnić się, że kaszka jest bezpieczna dla alergików.